Nigdy się nie poddawaj

Kilka trzymających się łodygi dmuchawców (powstałych po przekwitnięciu najzwyklejszego mlecza)

Jak się napierdala, to nawet jak nie wychodzi, to wychodzi.

Krzysztof Gonciarz (z filmu Porażki)

Za mną dość ciężkie dwa tygodnie w pracy. Przez ten czas wszystko, co starałam się zrobić nie miało żadnego pozytywnego efektu. Czułam jakbym stała w miejscu. Wszystkie moje trudy i starania nie zmieniały faktu ze prace po prostu się zatrzymały i tyle. Już praktycznie straciłam nadzieje, że uda się rozwiązać problem. W pewnym momencie zastanawiałam się tylko nad tym, jak problem obejść. Chodziło o jak najszybsze zakończenie prac nad daną funkcjonalnością dla klienta.

Niestety problem trzeba było rozwiązać. Stawić mu czoła. Koniec i kropka! Na szczęście po wielu godzinach pracy wspólnie z zespołem udało nam się opanować sytuacje. Ulga niesamowita. Przy okazji niech mi ktoś powie za piątek 13-go to pechowy dzień!


Czego się nauczyłam?

  1. Nie poddawaj się - Często patrzymy na ludzi sukcesu jak na bóstwa. Mówimy on miał szczęście. Przyszło mu to tak łatwo. Stwierdzam, że w wielu przypadkach ktoś po prostu miał w sobie na tyle siły i samozaparcie, by pomimo wszystko iść dalej do przodu i walczyć o swoje marzenia. A skoro on tak mógł, to my też możemy.

  2. Zastanów się na czym Ci naprawdę zależy - Niektórzy mówią, że nie warto walczyć o sprawy przegrane. Ja mówię, że warto walczyć tylko o rzeczy słuszne, na których nam naprawdę zależy. Nie warto inwestować czasu w rzeczy nieistotne, jakieś zachcianki. Ale warto inwestować czas i swoje zaangażowanie w najskrytsze marzenia.

  3. Próbuj z różnych stron - Zanim udało mi się rozwiązać mój problem próbowałam 5-6 rożnych podejść. Miałam szczęście! W jednym z wywiadów, które obejrzałam na kanale MarieTV usłyszałam, że przeciętnie by dostać role do filmu trzeba przejść 64 przesłuchania. Tak nie pomyliliście się 64 przesłuchania! Co w takiej sytuacji można pomyśleć o osobach, które zrezygnowały po 10 przesłuchaniu?

  4. Po prostu rób to - Jeżeli chcesz zostać mistrzem w skokach narciarskich, to z całą pewnością nie osiągniesz tego siadając po raz pierwszy na belce startowej. To wymaga wielu lat pracy. Podobnie jest z każdą inna rzeczą w życiu. Z jazdą samochodem, gotowaniem, publicznym przemawianiem, nauką języków i wieloma innymi sprawami. Wszystko wymaga czasu, cierpliwości i ćwiczeń.

  5. To nie ważne, że nie jesteś pierwszy - W życiu nie chodzi o to by zawsze być pierwszym. Na swojej drodze spotkasz wiele osób, które będą robić rzeczy podobne do Ciebie. Obserwuj, ucz się i staraj się zrobić wszystko jak najlepiej. I pamiętaj każdy z nas jest trochę inny, każdy z nas robi rzeczy w troszkę inny sposób. Jednym będzie odpowiadać to co Ty robisz, innym nie. Zaakceptuj to i rób swoje!


Myślę, że z tymi moimi przemyśleniami Was zostawię. Jeżeli brakuje Wam motywacji to zerknijcie na Krok pierwszy i Porażki. Polecam! I do zobaczenia następnym razem!