Tu i teraz

Matka ciesząca się czasem spędzanym ze swoim dzieckiem

Bądź tu i teraz. Po prostu tu i po prostu teraz. Bez oczekiwań i bez obaw, bez jutra i bez wczoraj, bez utrzymywania i bez odpychania. Z pełną przytomnością – tu i teraz.

Ole Nydahl

Zastanawialiście się dlaczego często jesteśmy nieszczęśliwi? Powodów może być wiele. Dziś chciałabym poruszyć jeden z nich. O czym myślicie tu i teraz? Czekacie na coś? Na lepsze jutro? Na upragnione wakacje? Wtedy to będę szczęśliwa, jak tylko tam będę. Na pewno? A może czekając na lepsze jutro ucieka nam wspaniałe dzisiaj?

Prawdę mówiąc jutro nie istnieje, nie istnieje też wczoraj. Liczy się tylko tu i teraz. Oczywiście dobrze jest mieć swoje cele i do nich dążyć. Ale jutrzejsze plany nie przyniosą Ci szczęścia dopóki jutro nie stanie się dzisiaj. Wszystko poza tą chwilą nie ma znaczenia, bo nie istnieje naprawdę.

Naucz się cieszyć każdą sekundą teraz: słońcem na twarzy, pięknym zapachem wokoło, ciepłym wiatrem, uśmiechem na czyjejś twarzy. Jeżeli uda Ci się być świadomym tego, co jest tu i teraz, będziesz najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi.

Gdy nie masz czasu na teraz, życie minie Ci bez znaczenia. Nie zauważysz prawdziwych chwil, na które już nigdy nie będziesz mógł czekać, bo będą one już tylko przeszłością.

Życzę Wam cudownego i świadomego dzisiaj. A teraz nie traćcie już więcej czasu, tylko cieszcie się obecną chwilą!